SSS

Merak Ettiğiniz ve Sık Sorulan Sorularınız

- Okulumuz atölye ve hangarları, güncel teknolojik gelişmelerin eğitime entegre edilmesi, öğrencilere alanlarına uygun olarak iki yabancı dil eğitimi verilmesi ve alanında ilk kampüs okul olma özelliği ile diğer sivil havacılık liselerinden ayrılmaktadır.

- Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin üniversite sınavlarında bir dezavantajı olması söz konusu değildir. okulumuz teknik eğitim ve ingilizce ağırlıklıdır. Ancak okulumuzda tüm gün verilen eğitim, öğrencilerin sınava yönelik olarak alması gereken eğitimi kaşılayabilecek şekilde düzenlenmektedir. Ayrıca, okulumuz öğrencilerine üniversiteye geçişte belirli bölümler için ek puan avantajı sağlamaktadır.

- Hayır, kayıt yaptırabilmek için Tekirdağ’da yaşama gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

- Okulumuzun 100 metre ilerisinde hizmet alım anlaşması yaptığımız yurt ile iletişime geçmenizde size yardım sağlayabiliriz. Ayrıca, okulumuzun çevre il ve ilçelerden ulaşımı da kurulmuş olduğu lokasyondan dolayı oldukça kolaydır. Ulaşım için okulumuzun servislerinden de faydalanabilirsiniz.

- Bize 0850 532 59 59’dan telefonla ulaşabilir, info@gokturkshl.com adresinden mail atabilir ve Marmaraereğlisi’nde bulunan İletişim ve Kayıt Ofisimize uğrayarak ihtiyacınız olan gerekli bilgilere ulaşabilir ve personelimiz eşliğinde okulu da görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

- Bir sivil havacılık lisesi seçerken özellikle dikkat etmeniz gereken şey; okulun Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından denetim ve yetkilendirme zorunluluğunun olmasıdır. Bizim okulumuza SGHM tarafından ‘’Tanınmış Okul’’ statüsü verildiği için, programlarımız çoğu sivil havacılık lisesinden farklı olarak, SGHM gerekliliklerine göre kredilendirilmektedir ve bu da sizin ve ailenizin beklentilerinin karşılanması için oldukça önemli bir detaydır.

- Okulun büyüme konusunda süreklilik göstermesi, o okulun dinamik bir okul olduğuna işaret etmez. Burada dikkat edilmesi gereken husus; okulumuzdaki faaliyetleri emniyetli bir şekilde yerine getirirken programlarımızın söz verildiği şekilde ilerletilecek olmasıdır.

- Üstüste aynı modül için 1 yılda 3 kez başarısız olan öğrenciler, 1 yıl ara vererek yeniden o yıl için 3 sınav hakkına sahip olurlar.

- Okulumuzun bölüm kontenjanları önceden belirlenmiş olduğundan ve öğrencilerimizin hazırlıkta dil eğitimi alması gerektiğinden, ara sınıflarda okulumuza nakil olma söz konusu değildir.

- Öncelikle bu soruda dikkat edilmesi gekeren konu pilotaj eğitiminin gereksinimleridir. Yani pilotaj eğitimi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Pilotaj eğitimi lise seviyesinde, öğrencinin bedensel gelişimin devam etmesi sebebiyle kesinlikle verilememektedir. Ancak, okulumuz öğrencilerinden pilot olmak isteyenlerin, sivil havacılık alanını yakından tanıma, 2 yabancı dil bilme, sivil havacılık alanında gelişen teknolojiyi de takip ederek pilotaj eğitimini tamamlamalarında yardımcı olacak teknik bilgiye sahip olma gibi daha bir çok avantajı olacaktır.