Okulumuzun Basın Lansmanı gerçekleştirildi

Bizden Haberler

 • Okulumuzun Basın Lansmanı gerçekleştirildi

  Okulumuzun Basın Lansmanı gerçekleştirildi


  Türkiye’de havacılık alanında ilk özel kampüs olma özelliği taşıyan Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekirdağ’da açılıyor.

  Blue Bird Eğitim A.Ş  tarafından  Marmara Ereğlisi ilçesinde  2018-2019 Eğitim Öğretim yılında hizmet verecek olan Özel Göktürk Sivil Havacılık Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleşti.

  Toplantıda konuşan Blue Bird Eğitim A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Doğan, küresel alanda hızla büyüyen havacılık sektörünün  araç ve hizmet çeşitliliği açısından büyük bir iş hacmi oluşturduğu fakat  Türkiye’de çok fazla personel açığı olduğunu ifade ederek,  Göktürk Sivil Havacılık Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu gelişmeler doğrultusunda nitelikli ve yetkin personel ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulduğunu belirtti.

  Doğan, Çorlu, İstanbul Tekirdağ’a yakınlığı nedeniyle merkezi bir lokasyon olan Maramara Ereğlisi ilçesinde hizmet verecek Havacılık Lisesi’nin sınıf, atölye, hangar, sosyal ve sportif tesisleri ile benzer eğitim kurumlarından farklı, ulusal ve uluslararası havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu personeli yetiştirecek, alanında ilk özel kampüs olma özelliğini taşıdığını dile getirdi.

  Sivil havacılık, uçak bakım ve kabin hizmetleri olmak üzere üç ana bölümde 5 yıllık bir eğitim verileceğini belirten Doğan,  okula; eleme usulü ile belli bir not ortalaması ve bedensel yeterlilik şartlarını karşılayan öğrencilerin gelebileceğini ifade etti.

Diğer Haberler