GÖKTÜRK SİVİL HAVACILIK LİSESİ HIZLA YÜKSELİYOR

Bizden Haberler

 • GÖKTÜRK SİVİL HAVACILIK LİSESİ HIZLA YÜKSELİYOR

  GÖKTÜRK SİVİL HAVACILIK LİSESİ HIZLA YÜKSELİYOR


  Blue Bird Eğitim A.Ş tarafından Marmara Ereğlisi ilçesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında hizmet verecek olan Özel Göktürk Sivil Havacılık Lisesi’nin hızla yükselmesi öğrenci ve aileleri memnun etti.

   

  AKILLI BİNA SİSTEMİ İLE DONALTILIYOR

   

  Blue Bird Eğitim A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Aydın, “Evrensel değerler ışığında; ulusal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, akılcı, sorgulayan, yenilikçi ve yaratıcı, çevreye duyarlı, spor ve güzel sanatlarla ilgilenen, çağın getirdiği değişim ve gelişmelere uygun bilgi üreten, ürettiği ve öğrendiği bilgiyi uygulayabilen, havacılık sektöründe kendi alanına uygun en az iki yabancı dili etkin düzeyde kullanabilen, bütün bu yetkinliklerini insanlık yararına sunabilen üstün niteliklere sahip bireyler yetiştirmek için Göktürk Sivil Havacılık Lisemizi açıyoruz. Göktürk Sivil Havacılık Lisemiz çelik sistemle inşa ediliyor. Perçinli malzemeler kullanılıyor. Bunları İtalya’dan özel getirttik. Okulumuz 9.8 şiddetindeki bir depreme dayanıklı bir şekilde yapılıyor. var. Okulumuz’da tamamen Doğal, organik ve oldukça yüksek verimli ısı ve ses yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Okulumuz tamamen akıllı bina sistemi olup deprem, yangın vs. bir durumda kendini otomatik korumaya alacaktır.

   

  “30 HAZİRAN’DA OKULUMUZ HAZIR HALE GELECEK”

   

  Öğrencilere ve ailelere inşaatın süresi ile ilgili müjde veren Sn. Aydın, “Çelik sistemi tercih etmemizdeki sebep, Tekirdağ deprem kuşağında bulunan bir bölge. Yapmış olduğumuz bina 9.8 şiddetindeki depreme dayanıklıdır. Çünkü yarınlarımızı burada yetiştiriyoruz. Çok kısa zaman da bitireceğiz burayı. Yeni eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz. 30 Haziran’da binanın yapımı tamamlanacak. 1 Ağustos itibariyle de çevre düzenlemesi tamamlanarak hizmete açacağız” diye konuştu.

  NEDEN GÖKTÜRK?

   

  Vatandaş neden Göktürk’ü tercih etsin sorumuza direk 3D Eğitim diyen Sn. Bülent Aydın, “Okulumuz 3D Eğitim Sistemi (Üç Boyutlu Eğitim Sistemi) sayesinde, geleneksel sistemden etkileşimli sisteme doğru büyük bir adım atacak zemini hazırlıyor. Öğrenciler bu etkileşimli sistem sayesinde, dersleri en verimli şekilde değerlendirirlerken, yeni bilgiler üreten bireyler olarak da üçüncü boyutu deneyimliyorlar. Geleneksel eğitim sisteminin en büyük dezavantajlarından olan görsel materyal eksikliği ise, kullanılan sistem sayesinde ortadan kaldırılıyor ve öğrencilerin zihinsel gelişiminin optimize edilmesinin de önü açılıyor. Eğitime yapmış olduğumuz bu gibi yatırımlar, geleceğimizin temellerini oluşturacak olan genç bireylere eşsiz bir kişisel gelişim fırsatı sunuyor. Sistemin sunmuş olduğu görsel zenginlik sayesinde öğretmen ve öğrenciler 3 boyutlu bir ortamı tanıma ve keşfetme fırsatını bulurlarken, öğrenmeyi de eğlenceye çeviriyorlar. Sistemdeki gerçeklik hissinin arttırılması için kullanılan kamera da, dersi veren öğretmene yoğunlaşmak istediği içerik üzerinde kesin bir kontrol sağlamasının yanı sıra, öğrencileri seçilmiş olan 3 boyutlu çevrede etkileyici bir yolculuğa çıkarıyor. Ders içeriklerimizden örnek vermek gerekirse; öğrenciler bu fonksiyon sayesinde, bir uçak motorunu üç boyutlu olarak en küçük parçasına kadar parçalama ve tüm parçaları eksiksiz şekilde bir araya getirme deneyimini elde edebiliyorlar. Soyut kavramların somutlaştırılması açısından oldukça etkili bir yöntem olan 3D Eğitim Sistemi, öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirirken analitik düşünceye de katkı sağlıyor. Soyut ve somut kavramların aynı sistemsel çevrede görselleştirilmesiyle ise öğrencilerin bütünsel gelişimi ön plana taşınıyor. Bu uygulama, ayrıca, öğrencilerin görsel hafızalarının gelişmesi ve güçlenmesine, ve pozitif transfer becerilerinin gelişmesine de önemli derecede katkı sağlıyor” diye konuştu.

  YABANCI DİL EĞİTİM

  Farklı bir eğitim anlayışıyla hizmet verecekleri üzerinde vurgu yapan Sn.Aydın, okul öğrencilerinin sektörel eğitim dışında uluslararası standartlar dâhilinde 2 yabancı dil eğitimi alacağını söyledi. “ 2 yabancı dil olma zorunluluğu olacak. Okula belli bir akademik yeterliliği olan öğrenciler alınacak ve öğrenim gören öğrenciler, alan eğitimlerinin yanı sıra üniversiteye donanımlı şekilde hazırlanabilecekler" diyen Sn.Aydın, "Üniversitede alan dışı tercih yapmak isteyen öğrenciler, Kendi alanıyla ilgili tercih yaptığında ise ek puan avantajına sahip olacak. şeklinde konuştu.

   

  EĞİTİM ALANLARI

   

  Sivil havacılık; Öğrencilerimiz Yer Hizmetleri ve Hava Lojistiği alanlarında ulusal ve uluslararası standartlara uygun öğrenim alacaklardır.

  Uçak Bakım; Öğrencilerimiz uçak ve diğer araçların motor gövde bakım, elektrik ve elektronik alanlarında ulusal ve uluslararası standartlara uygun öğrenim alacaklardır.

  Kabin Hizmetleri; Öğrencilerimiz etkili iletişim becerilerine sahip, problem karşısında hızlı çözüm üretme niteliklerini ortaya çıkaran ve alanlarında ulusal ve uluslararası stantlara uygun öğrenim alacaklardır.

   

   

   

Diğer Haberler